Vasario 16 – oji

Vasario 16 – oji – Lietuvos valstybės atkūrimo diena. Lietuvos Taryba 1918 m. Vasario 16 dieną Vilniuje pasirašė dokumentą, skelbiantį, kad Lietuvos Taryba atskiria Lietuvą nuo visų valstybinių ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis.

Šią svarbią Lietuvai datą Vyžuonų pagrindinė mokykla paminėjo vasario 12 dieną. Vyko labai gražus renginys. Muzikos būrelis atliko dainas „Tėvynė“ ir „Laisvė“ bei padeklamavo eilėraščių apie Lietuvą. Vyžuonų seniūnas A. Remeikis pasakė kalbą, kuo ši diena įsimintina Lietuvai. Eilė pasirodyti atėjo ir mažiesiems. Kamilė, Diana ir Violeta padainavo apie katiną, o Ineta ir Sima atliko dainelę apie bitutę. Mokyklos direktorius R. Žvirblis pasakė kalbą, primindamas, kad mes visi turime įsiminti šią Lietuvai svarbią datą ir liepė neliūdėti. Renginį užbaigė Vyžuonų kultūros namų moterų choras. Moterys dainavo ir deklamavo jausmingus eilėraščius.

Šiuo renginiu mokykla norėjo įprasminti Vasario 16 – ąją mūsų širdyse.

Karolina Bieliauskaitė,
8 klasė.