Šaulių būrelio žygis

Žygis  partizanų keliais

Mūsų mokykloje veikiančiame šaulių būrelyje mokiniai mokosi rikiuotės, elgesio su ginklais, šaudo, sportuoja ir ugdo patriotiškumą. Neseniai  Utenos 9 rinktinės 9 kuopos šauliai ir Vyžuonų pagrindinės mokyklos mokiniai išėjo į žygį, kurio tikslas buvo aplankyti svarbiausias Vyžuonų istorines, kultūrines vietas.
Žygis prasidėjo nuo rikiuotės pratybų. Kiek apšilę susiskirstėme į skyrius ir išėjome vadovų numatytu maršrutu. Pirmiausia aplankėme paminklą žuvusiems Lietuvos partizanams Vyžuonų šile. Tada pasiekėme kitą paminklą - Lietuvos laisvės kovotojams, kuris sovietmečiu buvo nugriautas ir užkastas, bet stipri lietuviška valia ir drąsa jį išgelbėjo. Vėliau patraukėme prie tuometinių vaikų pastatyto paminklo Vytautui Didžiajam ant Kartuvių kalno. Kalno papėdėje stabtelėjome prie dar vienos Lietuvos partizanų įamžinimo vietos. Bekeliaudami šiek tiek pailsome, nors oras buvo prastas, atšiaurus ir šaltas, bet  žygį tęsti panoro visi. Po garsiųjų paminklų  aplankymo nužygiavome prie Vyžuonų kapinių uždegti atminimo žvakelių ant ten esančių  partizanų kapų. Čia besiilsinčius karius pagerbėme tylos minute. Nuo kapinių patraukėme į mišką ieškoti senų apkasų. Po pietų mūsų dar laukė šaudymo varžybos bei apdovanojimai.
Tad diena buvo praleista labai turiningai.

Akvilė Šeikytė