Rudenėlio šventė

Vaisių ir daržovių paradas

Ruošdamiesi Rudenėlio šventei pradinių klasių mokiniai paruošė rudens gėrybių parodą. Užsukę į ją visi galėjo stebėtis vaikų bei jų tėvelių ir mokytojų išradingumu. Čia buvo proga susipažinti su moliūgų šeima, kurią pasirodyti „pakvietė“ penktos klases mokiniai. Galėjome pasigėrėti šliaužiančia cukinijų kirmėle, padaryta antrokų, bei daugelio vaikų „siaubu“ – voru. O bulvinis ežiukas, matyt, jau ruošėsi žiemai, todėl tyliai tūnojo  parodos ekspozicijoje. Apie netrukus ateisiančią žiemą jau bylojo trečiokų kopūstinis sniego senis, o paskubėti į miškus susirinkti paskutiniųjų grybų kvietė ketvirtokų miško gėrybių kompozicija. Jūs nebuvote parodoje?! Viską dar galima ištaisyti. Pasižvalgykite po jaunųjų žurnalistų užfiksuotas parodos akimirkas.

Informaciją paruošė jaunasis žurnalistas
Lukas Šukys, 6 klasė

Vaisių ir daržovių mitingas

Kada paskutinį kartą buvote mitinge? Nejaugi penktadienį, rugsėjo 30 d., Vyžuonų pagrindinėje mokykloje? Tuomet jūs esate daržovė, uoga, vaisius ar grybas. Ach, neįsižeiskite, jei šiame dalyvių sąraše savęs neradote. Jūs turbūt žmogus, stebėjęs Rudenėlio šventę mokykloje.
O aš – jaunoji žurnalistė, savo žvitria akimi ir jautria ausimi užfiksavusi renginio akimirkas. Rudenėlio šventę vedė dvi penktokės – Sima ir Ineta. Bet nė kiek nemažiau už jas plepėjo ir kitų klasių mokiniai, pasipuošę svogūnų, kriaušių, vyšnių, obuolių, slyvų ir kitokių skanėstų kaukėmis. Čia buvo galima pasiklausyti eilėraščių, pasisemti patarimų  ką kada valgyti, sužinoti, kokių vitaminų pilnos šios rudens gėrybės. Kas norėjo, galėjo minti mįsles. Bet geriausia, kad viena močiutė padovanojo daugybę obuolių, o penktokai su savo auklėtoja juos iškepė ir vaišino mus visus.
Rudenėlis žengia mūsų žeme, džiaukimės juo ne tik šventes švęsdami, bet ir kasdienybėje.

Akvilė Šeikytė
Jaunoji žurnalistė

Šventės stebėtojų ir dalyvių atsiliepimai

Rudenėlio šventė baigėsi, žmonės skirstosi, bet labai įdomu, ką jie galvoja apie renginį.
Pakalbinome keletą suaugusiųjų, štai ką jie pasakė:
„Šventė patiko, galbūt dar norėčiau, kad ta tema būtų labiau prieinama mažiesiems. Kad būtų dainelių arba koks nors šokelis.“
„Šventė organizuota, patiko, kad šnekėjo apie sveiką mitybą, vitaminus. Iš šventės gavau daugiau nei tikėjausi. Anksčiau šventės būdavo linksmesnės, o ši šventė rimta.“
„Puiku, labai gražu. Visur žalumynai, margumynai. Šventei pasiruošti buvo nelengva, kadangi pirmokai dar yra nedrąsūs.‘
„Šventė nuostabi, vedėjos puikios. Labai džiaugiuosi savo vaikais, visiems draugiškai dirbant buvo nesunku pagaminti tiek vaišių. Viskas labai gerai pavyko ir patiko.“
Na ką gi, mums „paparaciams“ belieka laukti naujų švenčių. Tad iki kitų susitikimų!

Jaunieji žurnalistai