Edukacinės V-X klasių mokinių išvykos

Kelionė arba istorijos pamoka

Gegužės 26 dieną 5-6 klasių mokiniai vyko į ekskursiją arba istorijos pamoką . Aplankėme Didžiojo etmono Jonušo Radvilos pulką Rukloje, karo technikos muziejų bei Genocido aukų muziejų Vilniuje.

Rukloje mus pasitiko karys, kuris aprodė visą dalinį. Pirmiausia susirikiavome ir nuėjome apžiūrėti mokomosios patalpos, kurioje  mums rodė filmą apie karius, paskui  apžiūrėjome nedidelį muziejų, kuriame buvo sudėti apdovanojimai bei kita karo technika, kuri jau nebetinkama naudojimui.

Vėliau nuėjome į gyvenamąją patalpą, ten pasimatavome amuniciją, apžiūrėjome ginklus, kambarius, budėtojo postą, vestibiulį, kuriame stovėjo televizorius, keletas sofų ir kompiuteris. Aplankėme kitas gyvenimui reikalingas patalpas. Prieš išvykdami nusifotografavome bendrai nuotraukai prie paminklo.
Toliau patraukėme į Vilnių vaizdingais keleliais. Pakeliui sutikome traukinį, pravažiavome keletą kaimelių.

Vilniuje pirmiausia nuvykome į karo technikos muziejų. Ten apžiūrėjome tankus, karo mašinas, kur įrengtos virtuvės, ligoninės ir kiti įrengimai.
Pasukome į kitą kelią ir po keleto minučių buvome jau  Genocido aukų muziejuje. Tas muziejus yra labai originalus, kadangi  ten veikė slapti KGB kalėjimai ir visos kameros yra išlikusios bei originalios. Gaila, tačiau visos kalėjimo ekspozicijos negalėjome pamatyti, kadangi muziejuje buvo įvykusi techninė avarija.

Buvome nuėję į lauko kameras, kuriose buvo kaliniai vedami į lauką pakvėpuoti grynu oru. Tada nusileidome į mirties bausmių atlikimo kamerą. Tais laikais ta patalpa buvo slepiama, todėl, nenorint kelti įtarimų, buvo vadinama tiesiog virtuve. Dabar ten vaizdas jau gerokai kitoks: nebėra medinės sienos, nebėra senųjų bei originaliųjų, prisigėrusių kraujo grindų. Dabar, kai ten įžengiame, stovime ant stiklinių grindų, po jomis padėti ten rasti daiktai. Vėliau apžiūrėjome pirmąjį ekspozicijos aukštą, tačiau gaila, nespėjome apžiūrėti antrojo.
Kelionė baigėsi puikiai, be jokių netikėtumų.
A.Šeikytė, 6 klasės mokinė.

Septintokai lankėsi Rokiškyje

Septintos klasės mokiniai vyko į Rokiškį. Pirmiausia sustojome Svėdasuose prie Vaižganto, Kamajuose - prie A. Strazdo paminklų. Rokiškyje aplankėme bažnyčią, žavėjomės jos architektūra. Didžiulį įspūdį padarė Rokiškio dvaras ir jo ekspozicija. Grįždami namo atsigėrėme iš Krokulės šaltinio, apžiūrėjome Konglomerato uolą.

Ši ekskursija mums labai patiko.

D. Kažukauskaitė, 7 kl.mokinė

Edukacinė programa "Saulės Blynas"

Šių metų birželio aštuntą dieną Vyžuonų pagrindinės mokyklos aštuntos ir dešimtos klasių mokiniai dalyvavo edukacinėje programoje "Saulės blynas" Burbiškyje Anykščių rajone.

Mokiniai susipažino su tautiniu kulinariniu paveldu, dalvavo viktorinoje apie vaistažoles, ragavo blynų su įvairiais padažais.

Taip pat išsimaudė netoli esančiame Rubikių ežere ir patenkinti grįžo namo.