Edukacinės pradinukų išvykos

Edukacinė pirmokų išvyka

Gegužės 27 d. pirmos klasės mokiniai dalyvavome edukacinėje programoje "Saulės blynas".

Pirmiausia su vadove važiavome prie Rubikių ežero esančio apžvalgos bokšto. Iš 20 m aukščio grožėjomės ežeru ir jo apylinkėmis. Vadovė įdomiai pasakojo apie vaistingus augalus.

Po to nuvykome prie Rubikių ežero. Čia vaikai galėjo pasisupti, pabėgioti, pabraidžioti ežere. Klausėmės legendos apie vieną ežero salą.

Tada važiavome į sodybą "Saulės blynas". Ten aplankėme liaudies buities muziejų, mažąją klėtelę su unikalia biblioteka, dviejų dalių autentišką klėtį, kur vienoje dalyje įrengtas "Raudonasis kampelis" - sovietinio laikotarpio reliktai.

Aplankę parodą kepėme blynus, darėme dažinį, vaišinomės blynais, arbata,pienių medumi.

Grįždami namo aplankėme rašytojo J. Biliūno kapą.

Mokytoja A. Pakarnienė

Ekskursija į Etnokosmologijos muziejų

Gegužės 30 d. 2-3 klasių mokiniai lankėsi Etnokosmologijos muziejuje Molėtų rajone.
Tai pirmas ir vienintelis tokio pobūdžio muziejus pasaulyje. Muziejaus esmė - žmogaus ir žmonijos ryšiai su Kosminiu pasauliu.

Mokiniai sužinojo, kad etnokosmologija tai žmogaus ir žmonijos ryšių su Kosminiu pasauliu  atspindys  ir  pasireiškimas  tautos  gyvenimo  tradicijose,  apeigose,  materialiniame  ir  verbaliniame  pavelde, moksle,  technikoje,  literatūroje,  mene,  filosofijoje,  religijose ir mokslinėje fantastikoje.
Etnokosmologija  laiko  skalėje   apima  istorinį  paveldą,  dabartinių  žmonijos  veiklų  ryšius  su  Kosminiu  pasauliu,  nežemiško  proto  ir  nežemiškų  civilizacijų  problemą  ir,  kas  ypač  aktualu  etnokosmologijai  -  prognostinį,  futurologinį  žmonijos ateities  aspektą santykyje  su  Kosminiu  pasauliu.
Mokiniai susipažino su Kosminio pasaulio sąvokomis:
Dangus – tai    virš  mūsų  esanti  erdvė su  debesimis,  su  Saule,  su  žvaigždėmis  naktį.  Iš  dangaus  krinta  lietus  ir  sniegas.  Tačiau  Dangus  rašomas  ir  iš  didžiosios  raidės  -  tai  aukščiausių  dvasinių  substancijų  erdvė  -  dievų  pasaulis.
Kosmosas -  graikiškos  kilmės  žodis,  akcentuojantis mus supančios  erdvės  ir  joje  esančių  šviesulių  tvarką  ir  harmoniją.
Visata - mokslinis  terminas  pretenduojantis   aprėpti  absoliučią  mus  supančio  pasaulio  visumą.  Viskas  -  materija,  energija,  erdvė  ir  laikas  -  viskas  priklauso  Visatai.
Mokiniai buvo susidomėję gidės pasakojimu, teiravosi apie į žemę atskrendančius nežinomus kosminius, rankose laikė tikrą meteoritą. Laiptais lipo į 38 m. bokštą, iš kurio matyti 30 km. spinduliu. Pamoka muziejuje paliko didelį įspūdį.

Edukacinė ketvirtokų išvyka į Kauną

Mūsų mokyklos ketvirtokai gegužės 25 d. keliavo į Kauną. Aplankė Zoologijos sodą ir Velnių muziejų.

Gegužės 30 d. dviračiais keliavo po Vyžuonų apylinkes. Apsilankė pas E. Rimonienę, apžiūrėjo jos senovinių buitinių daiktų kolekciją. Paskui važiavo prie ežerų: Lukno, Lydekio, Balčio.