Bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“

Tradicinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“

Jau 21 metus Vilniuje organizuojamas renginys - tradicinis pagarbos bėgimas „Gyvybės ir mirties keliu“. Jau antrus metus jame dalyvauja ir Vyžuonų pagrindinės mokyklos mokiniai taip pagerbdami žuvusius už Lietuvos laisvę.
Š.m. sausio 8 d. susirinkome anksti ryte ir autobusu nuvykome iki Utenos. Čia prie mūsų prisijungė Utenos apskrities šaulių 9–osios rinktinės 9–osios kuopos šauliai. Kelionė neprailgo, nes visi daug kalbėjomės ir dalijomės kalėdinių atostogų įspūdžiais. Kai atvykome į Antakalnio kapines, nuėjome prie Laisvės kovotojų kapų. Čia pasižadėjome tapti tikrais jaunaisiais šauliais. Po pasižadėjimo dalyvavome bėgime. Pradžioje distancija atrodė gana ilga, tačiau, įveikus 9 kilometrus, ji tarsi sutrumpėjo. Atbėgę prie televizijos bokšto visi gavome atminimo medalius bei pasivaišinome karšta arbata su  bandelėmis.
Nors kitą dieną visiems labai skaudėjo kojas, bet buvome laimingi, kad dalyvavome tokiame renginyje.

Akvilė Šeikytė
Jaunoji žurnalistė