Tradicinis kovo 11-osios  minėjimas

Tradicinis kovo 11 dienos minėjimas Vyžuonų pagrindinėje mokykloje

Kasmet Vyžuonų pagrindinėje mokykloje iškilmingai minima kovo 11–oji. Ši diena yra labai svarbi mūsų valstybei, o kartu ir mokyklai. Šią dieną su mumis šventė ir svečiai: Utenos apskrities 9–osios rinktinės šauliai, moksleiviai iš Leliūnų, Užpalių ir Utenos.
Minėjimas prasidėjo labai gražia akcija „Apjuoskime rankomis mokyklą“. Mokiniai, mokytojai ir svečiai, susikibę rankomis, apjuosė mokyklą. Akcija buvo skirta parodyti, kokia yra vieninga mūsų Lietuva. Šioje gyvojoje grandinėje visi turėjo Lietuvos vėliavėles ir jomis mojavo. Vėliau sugiedojome Lietuvos Respublikos himną, paklausėme seniūno ir mokyklos direktoriaus sveikinimo kalbų bei padainavome keletą dainų apie tėvynę.
Po minėjimo vyko sporto varžybos: mylios bėgimas, krepšinis, baudų mėtymas, tritaškiai, šaudymas, smiginis. Mylios bėgimas yra tradicinė kovo 11-osios rungtis Vyžuonų seniūno taurei laimėti. Ją šiais metais iškovojo Užpalių gimnazistas Justas Gaučys. Vėliau vyko šaudymo, krepšinio, smiginio, baudų ir tritaškių mėtymo varžybos. Visose rungtyse norinčių dalyvauti netrūko. Po sporto rungtynių ir apdovanojimų jėgas atstatyti padėjo šaulių paruošta kareiviška košė.
Tradicine tapusi šventė buvo džiugi, prasminga, įsimintina.

Akvilė Šeikytė
Vyžuonų pagrindinės mokyklos mokinė, jaunoji šaulė