Kelionė į Anykščius

Šių metų spalio 25 diena pasitiko mus tikrai rudenišku darganotu oru. Tačiau būrelis Vyžuonų pagrindinės mokyklos mokinių kartu su lietuvių kalbos mokytoja S. Nagiene šią dieną jau iš anksto buvo suplanavę aplankyti 2012 m. kultūros sostinę - Anykščius. Tad moksleivių neišgąsdino ir smarkokai pilantis lietus.

Anykščiai garsėja iš šio krašto kilusiais rašytojais bei poetais, stebina antru pagal didumą Lietuvoje Puntuko akmeniu, vilioja vis labiau populiarėjančiomis pramogomis. Tad savo kelionę ir pradėjome aplankydami rašytojo  J. Biliūno kapą – Laimės žiburį, stūksantį ant Liudiškių kalvos. Čia moksleiviai susipažino su vaikystėje skaitytų kūrinių „Brisiaus galas“, „Kliudžiau“, vėliau pamėgtos „Liūdnos pasakos“ ir kitų kūrinių autoriaus gyvenimu. Išklausę mokytojos pasakojimo dalyvavo viktorinoje, kurios metu buvo išsiaiškinta, kam labiausiai į galvą ir širdį įstrigo Jono Biliūno gyvenimas ir kūryba.

2013 metus Seimas paskelbė Stepono Dariaus ir Stasio Girėno skrydžio per Atlantą metais. O ant šalia Anykščių pūpsančio Puntuko akmens kaip tik yra įamžintas šių drąsių lakūnų atminimas. Tad moksleiviams buvo įdomu aplankyti ir šį akmenį, pasiklausyti legendų apie Anykščius bei pasakojimo apie S. Darių ir S. Girėną.

Ekskursijos pabaigoje visų laukė bene įdomiausia ir ekstremaliausia pramoga – Dainuvos nuotykių parkas. Čia visi galėjo išbandyti savo kantrybę bei fizines jėgas. Situaciją aštrino tai, jog kliūtis reikėjo įveikti lyjant lietui. Tačiau dėl to ši kelionė buvo tik dar įdomesnė ir įsimintinesnė.