Naktis mokykloje ,,Lietuvai - 100”

Kai visa Lietuva įsisukusi į artėjančio šimtmečio sūkurį, Vyžuonų mokyklos mokiniai ir mokytojai šią svarbią Lietuvai sukaktį paminėjo originaliai.  Gruodžio 1-oji   naktis buvo sutikta mokykloje ir skirta tęsti Utenos 909 -osios šaulių kuopos bei Vyžuonų mokyklos tradiciją kartu praleidžiant naktį mokykloje bei skaičiuojant atbuline eiga dienas, likusias iki 100-ojo Lietuvos gimtadienio, paminint būtent 77 -ąją ir 76 – ąją dienas.
    ,,Ką galima veikti naktį mokykloje? Nejaugi dienos neužtenka pamokoms, užklasinei veikslai?“ – klaustų skeptikai. ,,Bet juk tai be galo įdomu, gal kiek neįprasta, užtat smagu.“ – atsakytų šio renginio dalyviai.
    Renginys ,,Naktis mokykloje ,,Lietuvai -100“   prasidėjo gruodžio 1 d. 18 valandą. Visi  dalyviai susirinko į didžiausią mokyklos patalpą – sporto salę. Čia išsirikiavo šventės organizatoriai – Vyžuonų mokyklos mokiniai ir klasių vadovai, Utenos 909-oji šaulių kuopa ir svečiai – Užpalių gimnazistai. Pirmiausia  mokyklos direktorius Rimantas Žvirblis visus susirinkusius pasveikino, pasidžiaugė, kad šis renginys Vyžuonų skyriuje tapo tradicija ir šiemet nustebino dalyvių gausa – net 67 nariai buvo pasiryžę ne miegoti per naktį, o  varžytis įvairiose rungtyse, dalyvauti įdomiose veiklose. Ši naktis neeilinė, ji buvo skirta  Lietuvos šimtmečiui pažymėti. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita  Morozovienė pristatė „Nakties mokykloje ,,Lietuvai - 100“ taisykles bei programą. Visi dalyviai buvo suskirstyti į keturias mišrias komandas, sudarytas burtų keliu. Kiekvienas komandos dalyvis viso renginio metu ant rankos nešiojo tam tikros spalvos raištį: geltoną, žalią, persiko ar mėlyną. Taip ir vadinosi komandos: Geltonųjų, Žaliųjų, Persikinių ir Mėlynųjų. Pirmiausia komandos išsirinko savo kapitonus. Visos komandos ruošėsi nugalėti sportinėse varžybose.
           Ir prasidėjo... Pirmoji rungtis – kvadrato varžybos, joms teisėjavo mokytoja Vilma Rudokienė. Pralaimėtojų šioje naktyje nebuvo ir nors pirmoji vieta atiteko Persikinių komandai, tačiau kvadrato varžybos išjudino visus. Antroji renginio komandinė rungtis buvo krepšinio varžybos. Varžyboms teisėjavo mokyklos direktorius. Čia pirmąją vietą iškovojo Žaliųjų komanda.
    Po krepšinio varžybų šauliai susirinkusius pakvietė dalyvauti šauliškoje estafetėje, taip pat dar vieną estafetę suorganizavo Vyžuonų jaunieji šauliai su vadove Vida Valančauskiene. Teko išbandyti savo jėgas sukraunant kuprinę, ją nešant ir iškraunant. Čia pamatėme, kas iš tiesų yra miklus ir pasiruošęs visokiems išbandymams, o kam dar reikia ugdyti jėgas, ištvermę ir miklumą. Estafečių nugalėtojai – Žaliųjų komanda.
    Po varžybų visų dalyvių laukė skani, gausi vakarienė. Ją gamino patys mokiniai su mokytojais. Pasisotinę, atgavę jėgas renginio dalyviai išbandė save   viktorinoje ,,Lietuvai – 100“. Šią viktoriną laimėjo Žaliųjų komanda.
           Meno mėgėjai rinkosi į aštuntos klasės auklėtojos, dailės mokytojos V. Jermakienės organizuotą darbų iš molio pamokėlę ir pasigamino įvairiausių mielų smulkmenėlių artėjančioms Kalėdų šventėms. Sportininkai nenurimo: vieni ruošėsi šaudymo rungčiai, o kiti – naktiniam žygiui.
    Kiekvienais metais vykstančiame renginyje „Naktis mokykloje ,,Lietuvai - 100“ pati laukiamiausia rungtis būna šaulių organizuojamas naktinis žygis po Vyžuonų apylinkes.  Taip nutiko ir šį kartą. Žygis būna pakankamai sudėtingas, tad ne visi išdrįsta jame dalyvauti. Mokykloje pasilikusieji   nerimavo, ar kas nenutiko išėjusiems. O paaiškėjo, jog tikrai nutiko – juos buvo išgąsdinę priešai – iš anksto paruošta pasala. Bet šaunieji renginio dalyviai sėkmingai susitvarkė su visomis kliūtimis ir laimingai grįžo į mokyklą.
    Po naktinio žygio šiek tiek pailsėję mokiniai ir mokytojai įprasmino šios nakties būvimą kūrybine rungtimi: iš įvairiausių netikėčiausių daiktų, pasitelkus fantaziją,  reikėjo sudėlioti skaičių 76 ( Tiek liko dienų iki Lietuvos gimtadienio). Tie, kurie dar jėgų ir noro turėjo, rinkosi į naktinį šokių vakarą, šnekučiavosi, dalijosi patirtais įspūdžiais. Kai kurie paryčiui nuėjo pailsėti į klases, kai kurie sėkmingai sulaukė šeštos valandos ryto ir išsiskirstė į namus. Taigi, praėjusi naktis mokykloje  parodė, koks stiprus yra  bendruomeniškumo jausmas, koks šaunus jaunimas auga, kiek jis idėjų, užmojų turi.
R. Bernotienė