Andriaus Tapino projektas startui pasirinko Vyžuonas

Kai žurnalistas Andrius Tapinas paskelbė apie projektui „Padrąsinti. Įkvėpti. Palaikyti“ atsirinktas mokyklas, tarp jų buvo ir dvi iš Utenos rajono. Pagal šį projektą  iki gegužės mėnesio į atrinktas mokyklas kas mėnesį atvažiuos po žinomą Lietuvos žmogų - nuo valstybės vadovų iki TV laidų vedėjų, verslininkų ir ekonomistų.
    Kovo 6 dieną šis Andriaus Tapino  kelionių po regionų mokyklas projektas startavo. Malonu, jog startui buvo pasirinkta Utenos rajono Vyžuonų pagrindinė mokykla.
    Čia lankėsi architektas, aktyvus Sąjūdžio dalyvis, dainininkas, legendinės roko grupės „Antis“ atlikėjas, Algirdas Kaušpėdas. Sužinoję apie atvyksiantį svečią labiausiai apsidžiaugė mokytojai ir kiti suaugusieji Vyžuonų bendruomenės nariai, nes jie A. Kaušpėdą puikiai prisimena iš jaunystės laikų. Daugeliui mokinių prieš tai reikėjo pristatyti šį žymų žmogų. Bet, pasiklausę keleto grupės „Antis“ atliekamų dainų, kai kurie jau žinojo jų tekstus, mat tai dabartinių moksleivių tėvų muzika.
    A. Kaušpėdas ne tik sovietiniais laikais išdrįso atvirai kritikuoti tuometinės visuomenės gyvenimą. Jis ir dabar kritiškai žiūri į negatyvius dalykus. Tą skatina daryti ir kitus - laisvai kurti Lietuvą tokią, kokią norime matyti. Juk nuo mūsų labai daug kas priklauso, tik turime išdrįsti. Toks buvo svarbiausias pašnekovo kalbos motyvas.
    Taigi Vyžuonos jau sulaukė pirmojo susitikimo su žymiu žmogumi, padrąsinimo atliekant gerus darbus, pasisėmė įkvėpimo veikti ir laukia kitų projekto etapų.

Saulė Nagienė