Kalėdų belaukiant

Artėja Šv. Kalėdos - gražiausia ir geriausia metų šventė. Jos labai laukiame ir nuoširdžiai ruošiamės. Savo rankomis pagamintais žaislais kartu su mokytojomis Vanda ir Vida papuošėme eglutę prie didžiosios Utenos miesto eglės.
            Gruodžio 15 d. dalyvavome Vyžuonų eglutės įžiebimo „Žibėk, Žaliaskare“ šventėje: su atvykusiu Seniu Besmegeniu rašėme laišką Kalėdų Seneliui, koncertavome, šokome.
            Rimtai ruošiamės kalėdiniam karnavalui tema „Epochos“. Kol mes repetuojame, mamos siuva karnavalinius kostiumus. Bus įdomu, gražu, spalvinga!
            Gruodžio 19 d. Užpalių gimnazijos moksleiviai atvežė įdomų Senį Besmegenį ir pakvietė vaikus dalyvauti akcijoje „Keliaujantis besmegenis“. Įsijungėme į smagią žiemos akciją, kuriant linksmą „Senių besmegenių bangą“, kurią iš Ukmergės, kartu su smagiais palinkėjimais, neštų linksmi Seniai Besmegeniai į įvairus Lietuvos miestus, miestelius ir kaimus. Pasidžiaugėme gražuoliu ir suskubome patys gaminti besmegenį. Pakeliavę po Lietuvą, tarp Kalėdų ir Naujųjų metų visi Seniai Besmegeniai turėtų sugužėti į Šventupę.
            Kalendoriui skaičiuojant paskutines metų dienas susirinkome į adventinę popietę. Į svečius atvykęs mūsų parapijos klebonas papasakojo apie Adventą – rimties, susikaupimo ir apmąstymų – metą, kalėdaitį, Kūčių papročius, burtus, palinkėjo visiems atlaidumo. Ant šieneliu ir balta staltiese padengto stalo mokytojai padėjo tradicinius Kūčių valgius ir papasakojo apie jų prasmę. Skambėjo adventinės dainos, buvo einami rateliai. Sužibusios adventinės žvakės ir prakartėlė spinduliavo nuoširdumą, ramybę, švenčių laukimą.