Netradicinės pamokos Vyžuonų pagrindinėje mokykloje

Šių dienų mokiniai, augę nuolat besikeičiančioje, judrioje aplinkoje, įvairias žinias geriau įsisavina ir naujų įgūdžių išsiugdo nuolat besikeičiant mokymosi ir mokymo būdams. Turėdama tai galvoje, Vyžuonų pagrindinė mokykla stengiasi organizuoti kuo daugiau įvairesnių pamokų.
    Šių metų rugsėjo 23 dieną mokykloje lankėsi ir su 6, 7, 8 klasių mokiniais bei mokytojais bendravo Henrikas Kulvinskas. Jis pristatė savo parengtą ir išleistą leidinį „Lietuvių kalbos matmenys“. Autorius visus sudomino išprusimu ir daugeliui programuotojų nebūdinga domėjimosi sritimi – svetimžodžiais arba, taip vadinamais, „tarptautiniais“ žodžiais, esančiais lietuvių kalboje.
    Mokiniai įsitikino, jog „mūsų kalbos rišlumas ir minties sklandumas priklauso nuo žinių ir mąstymo (gebėjimo susieti vienas žinias su kitomis ir kurti naujas)“. Tad, jeigu vartosime kuo mažiau nors ir teigtinų, bet svetimų kalbų žodžių, jie neskatins mąstyti. Tokia buvo programuotojo ir lietuvių kalbos žinovo – Henriko Kulvinsko – pamokos-knygos pristatymo esmė (ir čia jau norėjau rašyti „akcentas“, bet prisiminiau, jog tai – svetimžodis).

S. Nagienė
Vyžuonų pagrindinės mokyklos mokytoja