Lino kelias

Linas - bene vienintelis  augalas, pelnęs ypatingą pagarbą, nes jis mus rengia, puošia mūsų namus, gydo, turi išskirtinių galių, o mes apie jį nieko nebežinome, nors lietuvių protėviai linus pluoštui sėjo jau gilioje senovėje. Todėl lapkričio 18 dieną mokyklos muziejuje vyko edukacinis renginys „Lino kelias“, skirtas Etnografinių regionų metams.

Renginio dalyviai, pasipuošę tautiniais drabužiais, pristatė žiūrovams gaminius iš lino: siūlus, staltieses, servetėles, lovatieses, aliejų, linų stiebelius, pakulas, linų pluoštą, linų apdorojimo įrankius. Mokiniai supažindino renginio dalyvius su linų rūšimis, jų sėjos ypatybėmis, su darbais, kuriuos turi atlikti žmogus, kad linas atneštų naudos, grožio ir laimės. O tų darbų be galo daug. Kad diena neprailgtų ir darbas lengvesnis būtų, buvo dainuojamos įvairios darbo dainos, einami rateliai, žaidžiami žaidimai. Mokiniai, mokytojui Edmundui Gutauskui akompanuojant kanklėmis, atliko keletą lietuvių liaudies ratelių. Renginio metu išgirdome senolių išminties – patarlių, priežodžių ir mįslių apie šį augalą.
            Renginio organizatorėms bibliotekininkėms Irenai Bražiūnienei  ir Daivai Pilkauskaitei dėkojo vyžuoniškė Genutė Grudzinskienė, o jo dalyvius apdovanojo saldainiais „Linelis“. Dėkojame jai.