Gandrų belaukiant...

Kovo 18 d. Vyžuonų bibliotekoje vyko edukacinė programa „Pasidaryk gandriuką“. Šaunius gužučius – laimės, sėkmės simbolius - pasigamino renginio dalyviai. Kas norėjo gandriukais pradžiugino namiškius, kiti paliko juos Vyžuonų pagrindinės mokyklos muziejuje laukti Gandrinių, kurios netruko ateiti.

Kovo 25 dieną Lietuvoje švenčiamos Gandrinės. Šią dieną parskrenda gandrai. Ta proga Vyžuonų pagrindinės mokyklos muziejuje vyko popietė „Gandrai, gandrai, apsuk ratą“. Joje buvo prisiminti papročiai, tradicijos. Mokyklos mokiniai susirinkusiems vaidino literatūrinę kompoziciją, kurioje žaismingai buvo pateikti tautosakos žanrai: garsų pamėgdžiojimai, greitakalbės, lietuvių liaudies žaidimai, sakmės, kuriose svarbiausias atributas buvo gandras, tautosakoje dar vadinamas starkumi, gužučiu, busilu. Linkėdami gerų, darbingų metų mokiniai žiūrovams padovanojo po popierinį skrendantį gandriuką.
           Muziejuje surengta vaikų piešinių paroda, dalyvavusi Naisių piešinių konkurse „Gandrus pasitinkant 2014“. Visi vaikai, siuntę piešinius, apdovanoti knygutėmis, kurias įteikė mokyklos direktorius Rimantas Žvirblis ir mokyklos mokytoja Renata Davniukienė.