Naktis mokykloje

Ilgai tą gruodžio dvyliktosios vakarą negeso šviesa Vyžuonų pagrindinėje mokykloje, nes čia vyko tradicinė, jau penktoji, naktis mokykloje.  Joje, kaip ir kiekvienais metais, dalyvavo ir Plk. Prano Saladžiaus 9-osios rinktinės 9-osios kuopos šauliai su vadu Valdu Juodka. Šventė prasidėjo krepšinio bei salės futbolo varžybomis. Vyko įnirtinga kova tarp mūsų mokyklos mokinių ir šaulių. Pasportavę visi gerokai praalko ir puolė gaminti bendrą vakarienę. Šeimininkės šeštokės kepė blynus, virė arbatą, o aštuntokė Vilma organizavo keksiukų kepimą. Šie gardumynai ištirpo akimirksniu. Vėliau vieni žaidė šaškėmis, kiti, vadovaujami dailės mokytojos Vandos Jermakienės, darė kalėdines eglutes iš įvairių medžiagų bibliotekoje vykstančiai netradicinių eglučių parodai.

Daugelio nakties dalyvių dėmesį patraukė „flash mob“ turnyras. Vėlų vakarą mūsų draugai šauliai suorganizavo naktinį žygį su pasala prie Balčio ežero. Tai buvo  daugeliui nelengvas išbandymas. Kam dar nesinorėjo miego, galėjo žiūrėti kino filmą, kiti, pavargę ir kupini įspūdžių, ilsėjosi. Išsiskirstėme šeštadienio rytą gerai praleidę laiką, tikėdamiesi sekančiais metais vėl dalyvauti renginyje „Naktis mokykloje“.
Mokytoja Laima Jakštonienė