Kitas projekto "Pasakų pasaulis" etapas

Vyžuonų pagrindinėje mokykloje įsibėgėjo Comenius projektas „Pasakų pasaulis“. Kovo mėnesį baigėsipirmasis projekto pusmetis.

 

 

 

Kitas projekto "Pasakų pasaulis" etapas

Vyžuonų pagrindinėje mokykloje įsibėgėjo Comenius projektas „Pasakų pasaulis“. Kovo mėnesį baigėsi pirmasis projekto pusmetis. Per šį pusmetį mokiniai susipažino su projekto partnerėmis, šešių užsienio valstybių mokyklomis, išplėtė akiratį apie jas. Buvo renkamas projekto talismanas, kurį laimėjo Ispanų talismanas „Mėlyna“.

Pagal partnerių susitarimą kiekviena mokykla išsirinko keturias skirtingas Europos šalių pasakas. Mūsų mokykla pasirinko kūrinius „Eglė žalčių karalienė“, „Kaip vilkas užsimanė duonos išsikepti“, Brolių Grimų „Bremeno muzikantai“ ir K. Čiukovskio „ Daktaras Aiskauda“. Projekte dalyvaujantys mokiniai kartu su mokytojais šias pasakas skaitė, sekė, savais žodžiais atpasakojo, iliustravo, inscenizavo, vertė į anglų kalbą, skaitė angliškai. Visa projekto veikla sukelta į kompaktinį diską.

Mokykloje kiekvieną penktadienį buvo sekamos ir skaitomos lietuvių liaudies bei autorinės pasakos. Rodomi senosios animacijos filmukai. Savo įspūdžius mokiniai galėjo perteikti piešiniais.

Kovo 14-21 dienomis projekto partnerių kvietimu mūsų mokyklos projekto komanda lankėsi Prancūzijoje, Ecole elementaire Michel HOCQUARD pradinėje mokykloje, nedideliame Epaignes miestelyje. Vizito metu susitiko visų, projekte dalyvaujančių, mokyklų komandos, buvo aptarta pirmo pusmečio veikla. Kiekviena mokykla pristatė savo veiklos ataskaitą. Aptarėme, kaip sekėsi įgyvendinti šio etapo tikslus ir uždavinius. Ecole elementaire Michel HOCQUARD mokykla nedidelė, bet jauki. Joje mokosi mokiniai nuo 4m. iki 11m. amžiaus.

Mūsų komanda liko sužavėta prancūzų ramumu, santūrumu, jų kultūra.

Vizito Prancūzijoje metu aplankėme Honfleur kurortinį miestelį, kur Sena įteka į Lamančo sąsiaurį. Pamatėme Įspūdingą Saint Michel vienuolyną ir nedidelį miestelį įsikūrusį saloje. Šis miestelis turistinis jame daug parduotuvėlių, viešbučių, kavinukių. Normandijos pakrantėje lankėme Omaha Beach kapines, kur Antrojo pasaulinio karo metu išsilaipino sąjungininkų pajėgos.

Prieš išskrisdami į namus aplankėme Prancūzijos sostinę Paryžių. Gėrėjomės nuostabiais architektūros paminklais: Sacre-Coeur bažnyčia, Triumfo arka, Luvru, Notre Dame katedra, Eifelio bokštu.Į namus grįžome kupini įspūdžių ir pasiryžimo toliau tęsti darbus, susijusius su šiuo projektu.

Projekto "Pasakų pasaulis" koordinatorių susirinkimas

Po Normandijos apylinkes mus vežiojo turkai Koksal ir Ilja

Matematikos pamoka

Prancūzų kalbos pamoka

Pasakos "Trys paršiukai" darbeliai

Priešmokyklinukų klasė

Einame į stadioną

Kai pasipuoši smagiau bėgti

Mokytoja Renata startuoja

Su Epaignes miestelio seniūno pavaduotoja

Saint Michel vienuolynas ir miestelis saloje

Paminklas žuvusiems kariams per Antrąjį pasaulinį karą

Omaha Beach kapinės

Tipiškas Normandijos namas

Pereinamąją vėliavą įteikė prancūzai

Triumfo arka Paryžiuje

Notre Dame katedra

Eifelio bokštas