Vyžuonose skambėjo septynių valstybių kalbos

Jau nuo 2010 m. rugsėjo mėn. Vyžuonų pagrindinė mokykla dalyvauja tarptautiniame Comenius projekte „Pasakų pasaulis“. Šio projekto dėka priešmokyklinės bei ikimokyklinės grupių vaikai, pradinių klasių mokiniai ir penktokai geriau susipažįsta su Europos ir Azijos kultūromis analizuodami įvairių šalių pasakas.

Vyžuonose skambėjo septynių valstybių kalbos

Jau nuo 2010 rugsėjo mėn. Vyžuonų pagrindinė mokykla dalyvauja tarptautiniame Comenius projekte „Pasakų pasaulis“. Šio projekto dėka priešmokyklinės bei ikimokyklinės grupių vaikai, pradinių klasių mokiniai ir penktokai geriau susipažįsta su Europos ir Azijos kultūromis analizuodami įvairių šalių pasakas.

Tarptautiniame projekte kartu su lietuviais vyžuoniškiais dalyvauja Prancūzijos, Ispanijos, Italijos, Turkijos, Rumunijos ir Lenkijos valstybių atstovai. Projektą koordinuoja Ispanijos Mursijos miesto pradinė C.E.I.P. Ntra. Sra. De los Angeles mokykla.

Šių valstybių mokytojai, įtraukę mokinius į projektą, kartu nuolat aptaria darbų eigą, pasidalija iškilusiais rūpesčiais, aptaria problemas, pasidžiaugia sėkme. Daug bendraujama internetu, bet vyksta ir tikri susitikimai.

Minėtų valstybių mokytojai - projekto koordinatoriai į susitikimus kiekvieną kartą renkasi vis kitoje valstybėje. Jau paviešėta Ispanijoje, Prancūzijoje, o gegužės 16 - 21 dienomis projekto dalyviai atvyko į Lietuvą, Vyžuonų pagrindinę mokyklą. Nors skirtingų valstybių atstovai bendravome anglų kalba, tačiau kiekvienos valstybės grupėse buvo bendraujama savo kalba. Tad Vyžuonose skambėjo septynių valstybių kalbos, buvo atstovaujama kiekvienos šalies kultūra, atsiskleidė tautinis charakteris.

Užsieniečiai buvo labai susižavėję Lietuvos gamta, stebėjosi mokiniams teikiama didžiule laisve (mokyklos kitose valstybėse aptvertos užrakinamomis tvoromis, o vaikai vieni lauke nevaikšto kur nori), susipažino su žymesniais Lietuvos kultūros objektais, lankėsi Vilniuje, Trakuose, Anykščiuose ir be abejo Utenoje. Dėkojame svečius maloniai priėmusiai Utenos rajono savivaldybei.

Už paramą esame dėkingi AB „Mažeikių mesinė“, AB „Vilniaus paukštynas“, UAB „Vaisida“. Mokslo metai jau eina į pabaigą, tačiau projektas „Pasakų pasaulis“ dar tęsis ir kitais mokslo metais. Dar laukia susitikimai kitose valstybėse, pažintis su jų kultūra bei tautiniu savitumu.

Projekto koordinatorės Rita Morozovienė

Jūratė Kirdeikienė