„Drąsinkime ateitį“

„Drąsinkime ateitį“

2008 metų gegužės 28 dieną Vyžuonų pagrindinėje mokykloje lankėsi jau antrus metus, vykdomo projekto „Drąsinkime ateitį“ Garbės galerijos nariai:dailininkas Algirdas Indrašius, režisierė Kristina Kunčinaitė, profesorius, habilituotas daktaras Juozas Augutis, Šiaulių Universiteto TF Elektronikos katedros dėstytojas Remigijus Laurutis. Kiekvienas iš jų pasakojo ką nors įdomaus.

Dailininkas Algirdas Indrašius atsinešė ir pademonstravo įvairius katalogus, kuriuose yra ir jo darbų nuotraukos. Tai įvairių šalių menininkų darbai. Jis papasakojo, kad aktyviai dalyvauja parodose, bendrauja su įvairių šalių dailininkais. Taip pat pademonstravo skulptūrų, koplytstulpių nuotraukas, pakvietė apsilankyti jo neįprastoje sodyboje. Mokiniams buvo įdomu sužinoti , kaip A. Indrašius pradėjo drožinėti, kodėl jam tai patinka.

Matematikas Juozas Augutis taip vaizdžiai pasakojo apie matematiką, kad ir mokiniui, nemėgstančiam šio dalyko, pasidarė įdomu. Taip gražiai dalinosi mokiniai kriaušę ir kartu mokėsi, kas tai yra pusė, ketvirtis, teisingos dalybos. Tai kartu ir matematiko, ir etikos , ir sąžiningumo mokymo pamoka

Remigijus Laurutis sudomino mokinius pripažindamas , kad informatika- jo pirmoji meilė. Noras kaip galima daugiau sužinoti, kūrybos džiaugsmas, tikslo siekimas- pagrindiniai jo siekiamo tikslo kriterijai.

Kristina Kunčinaitė mokė vaikus atsakomybės, dėmesio kitam žmogui. Kaip svarbu dirbti komandoje, būti atsakingam už savo veiksmus ir žodžius. Ji skatino nežadėti nieko nepagalvojus, ar sugebėsi tesėti duotą žodį, galvoti ne tik apie save, bet ir apie kitus. Tai buvo puiki bendravimo, kolektyviškumo, atsakomybės pamoka.

Tikimės, kad šio gražaus ir naudingo projekto veikla bus tęsiama ir kitais mokslo metais.Juk buvusiems mokiniams smagu apsilankyti savo mokykloje, o mokiniai drąsiau žiūri į ateitį, supranta, ką gali pasiekti, nežiūrint į tai, kad mokėsi mažoje kaimo mokyklėlėje.