Programa "Zipio draugai"

Šiais mokslo metais Vyžuonų pagrindinės mokyklos priešmokyklinėje grupėje ir pirmoje klasėje pradėta įgyvendinti ankstyvosios prevencijos programa „Zipio draugai“. Šios programos pagrindinė idėja yra tokia: jei vaikus jau ankstyvoje vaikystėje išmokysime įveikti sunkumus, šie įgūdžiai išliks ir padės jiems lengviau susidoroti su sudėtingomis situacijomis augant ir jau suaugus.

Kadangi vaikas dar tik mėgina suvokti savo jausmų pasaulį, mokosi gyventi greta kitų ir kartu su kitais, todėl kasdien patiria daugybę sunkumų: susipyksta, neturi su kuo žaisti, nesusitvardo, pasielgia netinkamai, patenka į keblią situaciją. Mažylis jaučiasi neišgirstas, nesuprastas, atstumtas, vienišas, įskaudintas, kaltas, blogas. Vaikas ieško išeičių, tačiau jam dar stinga gyvenimiškos patirties.
Programa „Zipio draugai“ parengta 5 – 7 metų vaikams. Programos  trukmė – 24 savaitės. Kartą per savaitę vaikai dalyvauja vienoje 45 min. valandėlėje.

Pirmos klasės mokytoja N. Dudzinskienė
Priešmokyklinės grupės pedagogė V. Rudokienė