Nuplasnojus vasarai, rugsėjo -3-ąją į  Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyrių sugužėjo saulės nubučiuoti, ežero bangų išglostyti ir atostogų įspūdžių kupini mokiniai ir jų mokytojai. Juos pasitiko Šimtmečio Magdutė su gaspadoriumi. Gimtąja rytų aukštaičių tarme Magdutė pasveikino visus su naujais mokslo metais.  Palinkėdama, kad mokydamiesi nepamirštume, jog brangiausia yra mūsų gimtoji kalba, kuri yra visko pradžių pradžia. Gaspadorius  atkreipė susirinkusių dėmesį į  savo ir Magdutės tautinius kostiumus, prašydamas  pasakyti, kokios detalės  būdingos rytų aukštaičių tautiniams drabužiams. Daugiausia detalių pastebėjo 2 klasės mokinys Rimgaudas Ruzgus..Už teisingus atsakymus buvo įteiktas prizas – Ingridos Kepalaitės poezijos knygelė ,,Pasakysiu pasakų“.Taip buvo dar kartą paminėtas  Lietuvos šimtmetis. Buvo išsakyta daug gražiųžodžių, linkėjimų mokiniams,  jų mokytojams.

Magdutė su gaspadoriumi pasidžiaugė pagausėjusia šeimyna - pirmokėliais, kuriuos į mokyklą  palydėjo  dešimtokai, jiems   rugsėjis šioje mokykloje jau paskutinis.  Vieni kitikes linkėdami sėkmės  naujais mokslo metais mokiniai, mokytojai leido į dangų svajonių balionus.  Dangus pražydo svajonėmis. Tikėkime, jos išsipildys...

Mokslo ir žinių dienos akimirkos