Po nuostabios pavasario šventės - šv. Velykų -  pailsėję, gerai nusiteikę Vyžuonų mokyklos moksleiviai  sugūžėjo  į savo šventę – Mokinio dieną. Tradiciškai mokiniai, prisimindami šv. Velykų džiaugsmą, ridena margučius, rungtyniauja  sportinėje varžybose bei sumanumą demonstruoja gudručių karuose.

Mokinio diena prasidėjo nuo dalyvių atrankos į ,,Gudručių karus‘‘.  Mokiniai kartu su klasės vadovais iš savo būrio išrinko sumaniausius mokinius, kurie bus pakviesti į mokyklos skaityklą  vykstančius ,,Gudručių karus“, bet iki tol dar laukė kitos veiklos.

9 val. mokiniams vyko nuotaikinga ir interaktyvi Nacionalinė saugaus eismo pamoka „Kai žinai – esi saugus“. Mokytojas susisiekimo ministras R. Masiulis supažindino su svarbiausiomis Kelių eismo taisyklėmis, kurių reikia laikytis pakeliui į mokyklą ar grįžtant iš jos. Saugaus eismo pamoka iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos buvo transliuojama gyvai Susisiekimo ministerijos „Facebook“ paskyroje. Mokytoja Renata Davniukienė apibendrino pamoką,  o  aktyviausi klausytojai buvo apdovanoti atšvaitais.

Pamoka visiems patiko, todėl gerai nusiteikę mokiniai išsiskirstė į klases marginti kiaušinių. ( Nors Velykos praėjo, tačiau velykinis kiaušinių dažymo azartas dar neišblėso:) Na o pats pačiausias margutis – švytintis blizgutis – buvo auksarankės Rugilės Diržytės. Taigi, margučiai jau švyti, belieka išbandyti jų greitumą ir kietumą. Prasidėjo Margučių ridenimo varžytuvės! Kiek azarto, aistros, džiaugsmo šūkių ir nusivylimo! Griežta varžybų teisėja mokytoja Vanda Jarmakienė paskelbė  nugalėtojus: po 26 kiaušinius iškovojo penktokas Andrius Dragelis ir devintokė Gabrielė Beimonaitė. Mažųjų ,,kiaušiniautojų‘ nugalėtoja – Emilija Naumkinaitė, surinkusi 14 kiaušinių. Tikri kiaušinių siaubūnai! Kol dar sportinis azartas neišblėso visi norintys buvo pakviesti į sporto kovas, kurios vyko mokyklos Sporto salėje. Prisitraukimo rungties nugalėtoju  buvo pripažintas Aurimas Paškevičius, o  metimo iš salės vidurio  rungies  - Mindaugas Baravykas.

Na, o mokyklos skaitykloje ,,Gudručių karuose“ sukryžiavo proto špagas 11 sumaniausių mokinių! Klausimai vienas už kitą suktesni, įdomesni. Reikėjo būti ,,pasikausčiusiems” įvairiose srityse:  žmogaus saugos, geografijos, lietuvių kalbos, dailės, žiniasklaidos...  Net keturi karo turnyrai įvyko, kol galiausiai išaiškėjo gudročių favoritai. Pirmąją vietą  garbinguose Gudručių karuose laimėjo 9 klasės mokinys Egidijus Kuliešius, antrąją –  Arijus Navikas (devintokai jėga!) ir trečiąją, ne mažiau garbingą, užėmė 7 klasės mokinė Gabrielė Matulionytė.  Nemanykite, kad protingiausi yra tik vyresnieji. Tuo metu vyko ir pradinių klasių mokinių varžytuvės. Sumaniausi buvo 2 klasės mokinukai Giedrius Virmauskas ir Emilija Naumkinaitė, antrąją vietą užėmė 4 klasės mokinė Kamilė Maknytė. Šaunuoliai mūsų pradinukai!

Visos šventės turi pradžią, deja, ir pabaigą. Mokytoja Renata Davniukienė padėkojo šventės organizatoriams, dalyviams. Buvo įteikti padėkos raštai. Mokinio diena - jėga!