Švaros akcija ,,Ei, lapai, mes jus sudorosime“

Vyžuonų mokyklos mokiniai tradiciškai prieš rudens atostogas vykdo akciją ,,Ei, lapai, mes jus sudorosime“.  Vyžuonų klebonija pasipuošusi šimtamečiais klevais, liepomis, ąžuolais vasarą džiugina savo lapija, rudenį akį traukia visa spalvų palete. Ateina metas, kai spalvotas kilimas padengia žemę, va tuomet ir puola į lapų mūšį mokinukai.

Spalio 26 dieną apsiginklavę grėbliais, šluotomis, šiukšlių maišais 5-10 klasių mokiniai, mokytojai sutvarkė Vyžuonų klebonijos aplinką - sugrėbė lapus. Kartu akcijoje dalyvavo ir klebonas, ne tik grėbė lapus, bet ir pavaišino talkininkus arbata ir pyragu. Mmm... po darbų buvo labai garduJ

Švaros akcijos akimirkos

Spalio 22 d. mūsų mokyklos trečiokai dalyvavo renginyje Krašuonos progimnazijoje „Aš neskriaudžiu kitų, prisijunk ir tu“. Renginio metu vaikai kūrė komandos prisistatymą, plakatą, kalbėjo ir diskutavo patyčių tema su psichologe I. Gaigalaite, vaiko teisių atstove G. Blažiene. Renginio pabaigoje ant balionų rašė savo linkėjimus ir džiaugėsi renginio organizatorių dovanomis.

Renginio akimirkos

Nuplasnojus vasarai, rugsėjo -3-ąją į  Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyrių sugužėjo saulės nubučiuoti, ežero bangų išglostyti ir atostogų įspūdžių kupini mokiniai ir jų mokytojai. Juos pasitiko Šimtmečio Magdutė su gaspadoriumi. Gimtąja rytų aukštaičių tarme Magdutė pasveikino visus su naujais mokslo metais.  Palinkėdama, kad mokydamiesi nepamirštume, jog brangiausia yra mūsų gimtoji kalba, kuri yra visko pradžių pradžia. Gaspadorius  atkreipė susirinkusių dėmesį į  savo ir Magdutės tautinius kostiumus, prašydamas  pasakyti, kokios detalės  būdingos rytų aukštaičių tautiniams drabužiams. Daugiausia detalių pastebėjo 2 klasės mokinys Rimgaudas Ruzgus..Už teisingus atsakymus buvo įteiktas prizas – Ingridos Kepalaitės poezijos knygelė ,,Pasakysiu pasakų“.Taip buvo dar kartą paminėtas  Lietuvos šimtmetis. Buvo išsakyta daug gražiųžodžių, linkėjimų mokiniams,  jų mokytojams.

Magdutė su gaspadoriumi pasidžiaugė pagausėjusia šeimyna - pirmokėliais, kuriuos į mokyklą  palydėjo  dešimtokai, jiems   rugsėjis šioje mokykloje jau paskutinis.  Vieni kitikes linkėdami sėkmės  naujais mokslo metais mokiniai, mokytojai leido į dangų svajonių balionus.  Dangus pražydo svajonėmis. Tikėkime, jos išsipildys...

Mokslo ir žinių dienos akimirkos

Saulėtą gegužės 18 dieną į Vyžuonų mokyklą sugūžėjo ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai. Šeimos šventė mokykloje švenčiama jau ne vienerius metus. Smagu turiningai paleisti laiką kartu.

Šventė prasidėjo koncertu, kurio metu skambėjo gražiausi žodžiai, dainos bei šokiai brangiausiems žmonėms – mamai ir tėčiui. Po koncerto visų laukė linksmosios rungtys ,,Mes kartu – šauni šeima‘. Pašėlioję, išbandę savo jėgas rungtyse, mokiniai bei jų tėveliai dalyvavo edukacinėse veiklose: kūrybinio molio dirbtuvėse, makiažo pamokoje ,,Šeimos grožio studija“ bei Utenos keturračių klubo ,,Purvo šernai“ ir sportinių motociklų klubo ,,Enduko“ pasivėžinimuose. Po smagių atrakcijų visi šventės dalyviai buvo pakviesti prie bendro vaišių stalo simboliniu pavadinimu ,,Pabūkime kartu“.

Italų rašytojas Bruno Ferrero labai taikliai pastebėjo, jog šeima yra vienintelė tikra sąskaita banke. Jei nepamirši kasdien jos papildyti meile, švelnumu, ištikimybe ir pasiaukojimu, tai užaugs stebuklingos palūkanos. Taigi Vyžuonų mokyklos bendruomenės nariai šioje šeimos šventėje užaugino tikrai dideles palūkanas:)

Balandžio 26 dieną Nacionalinės bibliotekų savaitės proga į biblioteką rinkosi pakviesti daugiausia knygų perskaitę mokiniai. Popietė prasidėjo viktorina „Knygų pasaulyje“ ir liaudies išminties – patarlių - žinojimo rungtimis. Kaip ir pridera geriausiems skaitytojams, jie puikiai susidorojo su pateiktomis užduotimis. Bibliotekininkės džiaugėsi visais skaitytojais, tačiau pačios aktyviausios šiais metais - Vasarė Vijeikytė, Laura Bakšytė, Kornelija Zujytė – apdovanotos Padėkos raštais. Visi šventės dalyviai atminimui gavo knygeles bei prizus, liejo prakaitą žaisdami judriuosius žaidimus, vaišinosi prie bendro stalo. Už vaišes esame dėkingi mokyklos direktoriui ir Vyžuonų parduotuvės „Aibė“ vedėjai.