Nuplasnojus vasarai, rugsėjo -3-ąją į  Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyrių sugužėjo saulės nubučiuoti, ežero bangų išglostyti ir atostogų įspūdžių kupini mokiniai ir jų mokytojai. Juos pasitiko Šimtmečio Magdutė su gaspadoriumi. Gimtąja rytų aukštaičių tarme Magdutė pasveikino visus su naujais mokslo metais.  Palinkėdama, kad mokydamiesi nepamirštume, jog brangiausia yra mūsų gimtoji kalba, kuri yra visko pradžių pradžia. Gaspadorius  atkreipė susirinkusių dėmesį į  savo ir Magdutės tautinius kostiumus, prašydamas  pasakyti, kokios detalės  būdingos rytų aukštaičių tautiniams drabužiams. Daugiausia detalių pastebėjo 2 klasės mokinys Rimgaudas Ruzgus..Už teisingus atsakymus buvo įteiktas prizas – Ingridos Kepalaitės poezijos knygelė ,,Pasakysiu pasakų“.Taip buvo dar kartą paminėtas  Lietuvos šimtmetis. Buvo išsakyta daug gražiųžodžių, linkėjimų mokiniams,  jų mokytojams.

Magdutė su gaspadoriumi pasidžiaugė pagausėjusia šeimyna - pirmokėliais, kuriuos į mokyklą  palydėjo  dešimtokai, jiems   rugsėjis šioje mokykloje jau paskutinis.  Vieni kitikes linkėdami sėkmės  naujais mokslo metais mokiniai, mokytojai leido į dangų svajonių balionus.  Dangus pražydo svajonėmis. Tikėkime, jos išsipildys...

Mokslo ir žinių dienos akimirkos

Saulėtą gegužės 18 dieną į Vyžuonų mokyklą sugūžėjo ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai. Šeimos šventė mokykloje švenčiama jau ne vienerius metus. Smagu turiningai paleisti laiką kartu.

Šventė prasidėjo koncertu, kurio metu skambėjo gražiausi žodžiai, dainos bei šokiai brangiausiems žmonėms – mamai ir tėčiui. Po koncerto visų laukė linksmosios rungtys ,,Mes kartu – šauni šeima‘. Pašėlioję, išbandę savo jėgas rungtyse, mokiniai bei jų tėveliai dalyvavo edukacinėse veiklose: kūrybinio molio dirbtuvėse, makiažo pamokoje ,,Šeimos grožio studija“ bei Utenos keturračių klubo ,,Purvo šernai“ ir sportinių motociklų klubo ,,Enduko“ pasivėžinimuose. Po smagių atrakcijų visi šventės dalyviai buvo pakviesti prie bendro vaišių stalo simboliniu pavadinimu ,,Pabūkime kartu“.

Italų rašytojas Bruno Ferrero labai taikliai pastebėjo, jog šeima yra vienintelė tikra sąskaita banke. Jei nepamirši kasdien jos papildyti meile, švelnumu, ištikimybe ir pasiaukojimu, tai užaugs stebuklingos palūkanos. Taigi Vyžuonų mokyklos bendruomenės nariai šioje šeimos šventėje užaugino tikrai dideles palūkanas:)

Balandžio 26 dieną Nacionalinės bibliotekų savaitės proga į biblioteką rinkosi pakviesti daugiausia knygų perskaitę mokiniai. Popietė prasidėjo viktorina „Knygų pasaulyje“ ir liaudies išminties – patarlių - žinojimo rungtimis. Kaip ir pridera geriausiems skaitytojams, jie puikiai susidorojo su pateiktomis užduotimis. Bibliotekininkės džiaugėsi visais skaitytojais, tačiau pačios aktyviausios šiais metais - Vasarė Vijeikytė, Laura Bakšytė, Kornelija Zujytė – apdovanotos Padėkos raštais. Visi šventės dalyviai atminimui gavo knygeles bei prizus, liejo prakaitą žaisdami judriuosius žaidimus, vaišinosi prie bendro stalo. Už vaišes esame dėkingi mokyklos direktoriui ir Vyžuonų parduotuvės „Aibė“ vedėjai.

Artėjant Europos dienai Vyžuonų bibliotekoje  lankėsi Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekos Europos centro darbuotoja J. Vaškelienė. Viešnia susirinkusiems mokiniams pristatė trumpą Europos sąjungos apžvalgą, organizavo viktoriną. Mokiniai susidomėję piešė Europos sąjungos miestų bokštus, dalyvavo viktorinoje.  Teisingiausiai atsakę į viktorinos klausimus apdovanoti  prizais, o visi dalyvavę – žemėlapiais ir knygelėmis „Pažinkime Europą“.

Mes norime jus informuoti, kad pagal LR gyventojų pajamų mokesčio įstatymo straipsnio 3 dalį ir LR labdaros ir paramos įstatymą kiekvienas mokesčio mokėtojas savanoriškai 2% pajamų mokesčio gali skirti paramai. Jūs galite šias 2% lėšas pervesti Vyžuonų mokyklai ir taip ją paremti.

Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyriaus sąskaita, į kurią galite pervesti savo paramą yra: LT 41 7004 4060 008190525, AB SEB bankas. Įrašyti – VYŽUONŲ SKYRIUI (sąskaitos numerio rašyti nereikia).

Gimnazijos rekvizitai: Utenos r. Užpalių gimnazija, įmonės kodas 190184024, adresas - Pilies g 14, Užpaliai, Utenos rajonas, LT 28382.
2017 metais Jūs mums skyrėte 1175,45 € paramos. Vyžuonų pagrindinės mokyklos tarybos, kurią sudaro mokiniai, mokinių tėvai ir mokytojai, sprendimu:
-10,39 € skirta žvakėms pirkti mirusiųjų mokytojų pagerbimui
-325,89 € – vykdomam projektui ,,Tik pats degdamas  nušviesi kitus“ finansuoti (nupirkta krosnelė keramikos dirbiniams; organizuota keramikos darbų paroda);

-65,78 €  – eglutės papuošimams kalėdiniam karnavalui;

-50,00 € – reklamos, skirtos  Lietuvos 100 gamybai;

-33,00 € - kitoms reikmėms (dovanėlėms mokinių skatinimui, gėlėms).
Likutis 2018 m. kovo 31 – 938,20 €

Deklaraciją apie 2% skyrimą paramai galima pildyti Internetu ar užpildytus lapus, įdėtus į pateiktą voką atnešti į mokyklos raštinę (jie bus išsiunčiami paštu tiesiogiai VMI). Jūsų patogumui, kad kiekvienais metais nereikėtų galvoti apie paramos skyrimą, galima pažymėti, kad parama būtų skiriama kelis metus tam pačiam (Vyžuonų skyriui) gavėjui.

Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad prašymą (skirti 2 proc./1 proc. paramai nuo savo sumokėto Gyventojų pajamų mokesčio (FR0512)) gyventojai gali pateikti tik individualiai.

VMI rekomenduoja deklaracijas ir prašymus teikti VMI skyriuje arba elektroniniu būdu, naudojantis VMI Elektroninio deklaravimo sistemos paslaugomis adresu http://deklaravimas.vmi.lt

Nuoširdžiai dėkojame visiems remiantiems ir ketinantiems paremti.

Vyžuonų mokyklos bendruomenės vardu

Direktorius                                                                               Rimantas Žvirblis