Balandžio 26 dieną Nacionalinės bibliotekų savaitės proga į biblioteką rinkosi pakviesti daugiausia knygų perskaitę mokiniai. Popietė prasidėjo viktorina „Knygų pasaulyje“ ir liaudies išminties – patarlių - žinojimo rungtimis. Kaip ir pridera geriausiems skaitytojams, jie puikiai susidorojo su pateiktomis užduotimis. Bibliotekininkės džiaugėsi visais skaitytojais, tačiau pačios aktyviausios šiais metais - Vasarė Vijeikytė, Laura Bakšytė, Kornelija Zujytė – apdovanotos Padėkos raštais. Visi šventės dalyviai atminimui gavo knygeles bei prizus, liejo prakaitą žaisdami judriuosius žaidimus, vaišinosi prie bendro stalo. Už vaišes esame dėkingi mokyklos direktoriui ir Vyžuonų parduotuvės „Aibė“ vedėjai.

    Artėjant Europos dienai Vyžuonų bibliotekoje  lankėsi Utenos A. ir M. Miškinių bibliotekos Europos centro darbuotoja J. Vaškelienė. Viešnia susirinkusiems mokiniams pristatė trumpą Europos sąjungos apžvalgą, organizavo viktoriną. Mokiniai susidomėję piešė Europos sąjungos miestų bokštus, dalyvavo viktorinoje.  Teisingiausiai atsakę į viktorinos klausimus apdovanoti  prizais, o visi dalyvavę – žemėlapiais ir knygelėmis „Pažinkime Europą“.

 

Mes norime jus informuoti, kad pagal LR gyventojų pajamų mokesčio įstatymo straipsnio 3 dalį ir LR labdaros ir paramos įstatymą kiekvienas mokesčio mokėtojas savanoriškai 2% pajamų mokesčio gali skirti paramai. Jūs galite šias 2% lėšas pervesti Vyžuonų mokyklai ir taip ją paremti.

Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyriaus sąskaita, į kurią galite pervesti savo paramą yra: LT 41 7004 4060 008190525, AB SEB bankas. Įrašyti – VYŽUONŲ SKYRIUI (sąskaitos numerio rašyti nereikia).

Gimnazijos rekvizitai: Utenos r. Užpalių gimnazija, įmonės kodas 190184024, adresas - Pilies g 14, Užpaliai, Utenos rajonas, LT 28382.
2017 metais Jūs mums skyrėte 1175,45 € paramos. Vyžuonų pagrindinės mokyklos tarybos, kurią sudaro mokiniai, mokinių tėvai ir mokytojai, sprendimu:
-10,39 € skirta žvakėms pirkti mirusiųjų mokytojų pagerbimui
-325,89 € – vykdomam projektui ,,Tik pats degdamas  nušviesi kitus“ finansuoti (nupirkta krosnelė keramikos dirbiniams; organizuota keramikos darbų paroda);

-65,78 €  – eglutės papuošimams kalėdiniam karnavalui;

-50,00 € – reklamos, skirtos  Lietuvos 100 gamybai;

-33,00 € - kitoms reikmėms (dovanėlėms mokinių skatinimui, gėlėms).
Likutis 2018 m. kovo 31 – 938,20 €

Deklaraciją apie 2% skyrimą paramai galima pildyti Internetu ar užpildytus lapus, įdėtus į pateiktą voką atnešti į mokyklos raštinę (jie bus išsiunčiami paštu tiesiogiai VMI). Jūsų patogumui, kad kiekvienais metais nereikėtų galvoti apie paramos skyrimą, galima pažymėti, kad parama būtų skiriama kelis metus tam pačiam (Vyžuonų skyriui) gavėjui.

Valstybinė mokesčių inspekcija primena, kad prašymą (skirti 2 proc./1 proc. paramai nuo savo sumokėto Gyventojų pajamų mokesčio (FR0512)) gyventojai gali pateikti tik individualiai.

VMI rekomenduoja deklaracijas ir prašymus teikti VMI skyriuje arba elektroniniu būdu, naudojantis VMI Elektroninio deklaravimo sistemos paslaugomis adresu http://deklaravimas.vmi.lt

Nuoširdžiai dėkojame visiems remiantiems ir ketinantiems paremti.

Vyžuonų mokyklos bendruomenės vardu

Direktorius                                                                               Rimantas Žvirblis

Balandžio 12 dieną bibliotekoje įvyko buvusio mūsų mokyklos mokinio Vidmanto Tuzo fotografijų parodos "Pro objektyvą" pristatymas.

 Jaunasis fotografas susirinkusiems mokiniams papasakojo apie savo kūrybinio kelio pradžią, sunkumus, su kuriais tenka susidurti norint "pagauti" gerą kadrą, jau organizuotas parodas ir, žinoma, ateities planus. Vidmantas atsakė į mokinių klausimus, pademonstravo turimą aparatūrą.

         Paroda džiugins mūsų akis iki balandžio 30 dienos.

 

Po nuostabios pavasario šventės - šv. Velykų -  pailsėję, gerai nusiteikę Vyžuonų mokyklos moksleiviai  sugūžėjo  į savo šventę – Mokinio dieną. Tradiciškai mokiniai, prisimindami šv. Velykų džiaugsmą, ridena margučius, rungtyniauja  sportinėje varžybose bei sumanumą demonstruoja gudručių karuose.

   Mokinio diena prasidėjo nuo dalyvių atrankos į ,,Gudručių karus‘‘.  Mokiniai kartu su klasės vadovais iš savo būrio išrinko sumaniausius mokinius, kurie bus pakviesti į mokyklos skaityklą  vykstančius ,,Gudručių karus“, bet iki tol dar laukė kitos veiklos.

   9 val. mokiniams vyko nuotaikinga ir interaktyvi Nacionalinė saugaus eismo pamoka „Kai žinai – esi saugus“. Mokytojas susisiekimo ministras R. Masiulis supažindino su svarbiausiomis Kelių eismo taisyklėmis, kurių reikia laikytis pakeliui į mokyklą ar grįžtant iš jos. Saugaus eismo pamoka iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos buvo transliuojama gyvai Susisiekimo ministerijos „Facebook“ paskyroje. Mokytoja Renata Davniukienė apibendrino pamoką,  o  aktyviausi klausytojai buvo apdovanoti atšvaitais.

   Pamoka visiems patiko, todėl gerai nusiteikę mokiniai išsiskirstė į klases marginti kiaušinių. ( Nors Velykos praėjo, tačiau velykinis kiaušinių dažymo azartas dar neišblėso:) Na o pats pačiausias margutis – švytintis blizgutis – buvo auksarankės Rugilės Diržytės. Taigi, margučiai jau švyti, belieka išbandyti jų greitumą ir kietumą. Prasidėjo Margučių ridenimo varžytuvės! Kiek azarto, aistros, džiaugsmo šūkių ir nusivylimo! Griežta varžybų teisėja mokytoja Vanda Jarmakienė paskelbė  nugalėtojus: po 26 kiaušinius iškovojo penktokas Andrius Dragelis ir devintokė Gabrielė Beimonaitė. Mažųjų ,,kiaušiniautojų‘ nugalėtoja – Emilija Naumkinaitė, surinkusi 14 kiaušinių. Tikri kiaušinių siaubūnai! Kol dar sportinis azartas neišblėso visi norintys buvo pakviesti į sporto kovas, kurios vyko mokyklos Sporto salėje. Prisitraukimo rungties nugalėtoju  buvo pripažintas Aurimas Paškevičius, o  metimo iš salės vidurio  rungies  - Mindaugas Baravykas.

   Na, o mokyklos skaitykloje ,,Gudručių karuose“ sukryžiavo proto špagas 11 sumaniausių mokinių! Klausimai vienas už kitą suktesni, įdomesni. Reikėjo būti ,,pasikausčiusiems” įvairiose srityse:  žmogaus saugos, geografijos, lietuvių kalbos, dailės, žiniasklaidos...  Net keturi karo turnyrai įvyko, kol galiausiai išaiškėjo gudročių favoritai. Pirmąją vietą  garbinguose Gudručių karuose laimėjo 9 klasės mokinys Egidijus Kuliešius, antrąją –  Arijus Navikas (devintokai jėga!) ir trečiąją, ne mažiau garbingą, užėmė 7 klasės mokinė Gabrielė Matulionytė.  Nemanykite, kad protingiausi yra tik vyresnieji. Tuo metu vyko ir pradinių klasių mokinių varžytuvės. Sumaniausi buvo 2 klasės mokinukai Giedrius Virmauskas ir Emilija Naumkinaitė, antrąją vietą užėmė 4 klasės mokinė Kamilė Maknytė. Šaunuoliai mūsų pradinukai!

   Visos šventės turi pradžią, deja, ir pabaigą. Mokytoja Renata Davniukienė padėkojo šventės organizatoriams, dalyviams. Buvo įteikti padėkos raštai. Mokinio diena - jėga!