Utenos raj. Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyrius dalyvauja švietimo mainų paramos fondo finansuojamame Erasmus+ projekte ,,Kodėl mes bendradarbiaujame?'' (Why we matter). Projekto dalyvės trys Europos šalys: Lietuva, Ispanija ir Bulgarija.  Šio projekto tikslas -  atskleisti panašias ugdymo galimybes ir didmiesčių, ir mažų miestelių mokiniams.

 Paskutinėmis šių metų dienomis, gruodžio 10-16 d.,  vyko pirmasis projekto partnerių susitikimas Ispanijoje, Ademuze, jame dalyvavo ir Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyriaus  atstovai. Mokyklos projekto koordinatorės direktoriaus pavaduotoja ugdymui Rita Morozovienė ir anglų kalbos mokytoja Ingrida Šinkūnienė kartu su moksleivių komanda: Rugilė Diržytė (8 kl.), Gabrielė Matulionytė (8 kl.), Martynas Ilčiukas (7 kl.), Paulius Baravykas 9 (kl.).  Šiai kelionei džiaugsmingai ruošėsi: kruopščiai  rinko informaciją apie Vyžuonų bendruomenės veiklas, mokinių užimtumą neformaliojo ugdymo veiklose, kūrė pristatymus, logotipą,  gamino suvenyrus, kurie geriausiai atspindėtų Vyžuonas ir Lietuvą Ispanijos ir Bulgarijos moksleiviams.

 Ispanijoje, Ademuze, projekto dalyviai vykdė įvairias veiklas: pirmiausia balsavimo būdu buvo išrinktas projekto logotipas. Siūlymus teikė projekte dalyvaujančių šalių atstovai ( toks buvo namų darbas projekto dalyviams), laimėjo Ispanijos moksleivių komandos logotipas. Projekto dalyviai per keturias dienas turėjo susipažinti su Ademuze veikiančiomis įmonėmis ir dirbami komandose ( lietuviai, bulgarai, ispanai) sukurti savo įsivaizduojamas inovatyvias įmones.

  Mokiniai  lankėsi trijose Ademuze veikiančiose šeimų verslų  įmonėse, kurioje susipažino ir patys išbandė  nugos (firminis saldėsis iš riešutų, medaus, cukraus ir kitų priedų) gaminimą, sulčių spaudimą ir aromatinių augalų aliejaus gamybą. Po apsilankymo įmonėse projekto dalyviai aptarė stiprybes, silpnybes, grėsmes ir galimybes, iškylančias šių įmonių veiklai Ademuze. Moksleiviai grupėse sukūrė ir pristatė savo inovatyvias įmones. Na, o po darbų laukė pramogos. Laisvalaikiu vaikai žaidė sportinius žaidimus, tobulino bendravimo, kalbinius įgūdžius gyvendami ispanų šeimose.

  Dalyviai lankėsi ir kituose Ispanijos miestuose:  meilės mieste Teruelyje ir Valencijoje, grožėjosi nuostabia architektūra, kuri mena net XII a., aplankė  Valencijos Mokslo ir menų centrą, Katedrą, vaikščiojo po didžiausią ir seniausią Europoje maisto turgų, žavėjosi miesto bokštais, skverais ir parkais. Savaitė, kupina įspūdžių, pralėkė žaibiškai. Atsisveikindami projekto dalyviai linkėjo, kad neprailgtų laikas iki kito susitikimo, kuris vyks jau 2019 m. Bulgarijoje, Kresnoje.