Mokslo ir žinių dienos šventė

Vienybės idėja persmelkta Mokslo ir žinių dienos šventė prasidėjo Utenos r. Užpalių gimnazijos Vyžuonų skyriuje. Susirinkusieji šventę pradėjo Lietuvos himnu, o renginį vedusios mokytoja ir mokinė prisiminė Baltijos kelio trisdešimtmečio minėjimus ir akcentavo, jog didelių tikslų pasiekti galime tik būdami vieningi ir padėdami vieni kitiems. Juo labiau, kad ta vienybė pastebima ir gamtoje, kaip tik šiuo metu vasara užleidžia vietą rudeniui ir gėlių jūrą keičia rudens derlius.

Visą mokyklos bendruomenę džiugiai sveikino direktorius R. Žvirblis, čia pat vienybės idėją patvirtindamas prie sveikinimo žodžių prisijungė ir buvęs šios mokyklos mokinys, Utenos r. savivaldybės administracijos direktorius A. Remeikis, Vyžuonų Šv. Jurgio parapijos klebonas E. Staleronka, bendrijos „Vyžuona“ atstovė.

Buvo pasidžiaugta, jog mokyklos gretas papildė grupė pirmokėlių, o  dešimtokai maloniai sutiko jais pasirūpinti. „Kol žmogus svajoja, tol eina į priekį“, - sakė renginio vedėjos, o jų žodžius palydėjo mokinių atliekamos dainos.

Renginio pabaigoje visi šventės dalyviai susikibę  rankomis dainavo kadaise Lietuvą, Latviją ir Estiją suvienijusią ir kilnių tikslų siekti padėjusią dainą „Kokia nuostabi, Lietuva, esi“. O einantys į pirmąją šių mokslo metų pamoką mokiniai bei juos atlydėję tėveliai ir mokytojai buvo vaišinami skaniais obuoliais. Tad visi suprato, jog mokslo šaknys karčios, bet jo vaisiai saldūs, ir vieningai ėmė žengti žinių pažinimo keliu.